top of page

BRIDGE TURIZM GENEL SATIŞ ŞARTLARI ve MUŞTERİ İLE KAYIT SÖZLEŞMESİ

 

Güzelçamlı Mahallesi Liman Caddesi No:2/5 09460 Kusadasi-Aydin'da kayıtlı olan Park Turizm Otelcilik Sey.İnş.San.ve Tic. Ltd. Şti (bundan sonra BRIDGE TURİZM anılacaktır) kişiye özel turlar, tatil evi kiralama, tatil paketleri ile diğer seyahat acentası hizmetleri düzenlemektedir. BRIDGE TURİZM yurt içi ve yurt dışında tedarikçilerinden hizmet satın almaktadır. İşbu BRIDGE TURİZM ve müşterileri arasındaki anlaşma yasal maddeleri içermektedir. BridgeTurizm müşterilerine bu anlaşmayı dikkatle okumasını tavsiye eder.

 

bridgetours.net veya herhangi BRIDGE TURİZM'e ait web sitesini kullanarak ve BRIDGE TURİZM'den bir alışveriş ödendiği andan itibaren (iade edilemez ön ödeme dahil) bu anlaşma geçerli kabul edilecektir. BRIDGE TURİZM bu satış şartları ve maddelerini - Türkiye Cumhuriyetinin ve diğer ülkelerin turizm yasalarına uygun - değiştirme hakkına sahiptir. Olabilecek yeni yasalar yürürlükte olan bir programı etkileyebilir.

 

1. BRIDGE TURİZM sadece hizmetlerini almış müşterilerine karşı sorumluluk taşır. Bunun dışında kalan kişilere karşı bir hizmet sorumluluğu yoktur.

 

2. BRIDGE TURİZM gezilerinde; kayıt yapılırken toplam ücretin %30'u ön ödeme olarak alınır, kalan bakiye ise gezi tarihinden 15 gün önce ödenmelidir. - 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kişi başı; %30'u - 10 ya da 14 gün öncesine kadar yapılan iptallerde %40'ı - 7 yada 9 gün öncesine kadar yapılan iptallerde %60'ı iade edilmez. - Son 6 gün içinde iptal yapılması veya habersiz olarak tura / otele gelinmemesi yada tur vasıtasına yetişilememesi halinde ise alınan ücret iade edilmez. Gemi turları ve özel turlarda iptal koşulları farklı olabilir. - Süresi ne olursa olsun bir iptal halinde minimum %10, isim değişikliklerinde ise %5 kesinti yapılır. Her ne sebeple olursa olsun, gezi ücretin tamamını, saptanmış süreler içinde yatırmamış olan kişiler, rezervasyonlarını iptal ettikleri taktirde dahi, yukarıda belirtilen limitlere bağlı olarak aynı oranlarda ücretin kendilerinden tahsil edileceğini şimdiden kabul etmiş sayılırlar.

 

3. BRIDGE TURİZM Müşteri ödemelerinin gününde yapılmaması durumunda aylık %15 gecikme faizini müşteri BRIDGE TURİZM 'e ilaveten ödemeyi taahhüt eder.

 

4. BRIDGE TURİZM gezi ücretleri, programlama esnasındaki TL değeri döviz kurlarına, ulaşım araçlarının ve otellerin fiyatlarına, yakıt ve işçilik ücretlerine göre hazırlanmıştır. Gezilerin başlama tarihine kadar veya geziler esnasında bunlara herhangi bir artış gelmesi ve / veya vergi oranlarının artması, yeni vergilerin ihdası hallerinde ortaya çıkan farklar bu ücretlere aynı oranda yansıtılır. Bu gibi durumlarda yolcuların iptal ve / veya tazminat hakkı olamaz.

 

5.BRIDGE TURİZM gezi programlarında gösterilen uçak, vapur, tren yolculuklarındaki hareket saatleri, ilgili müesseselerin resmi programlarına göre ayarlanmıştır. Bu saatlerin değişmesinden ötürü BRIDGE TURİZM sorumlu tutulamaz. Uçaktaki yerler, ilgili uçak şirketlerinin seferlerdeki turistik mevkiinden ayrılmıştır. Seyahati yürürlükte bulunan yolcu ve bagaj taşıma kurallarına tabidir.

 

6. BRIDGE TURİZM yurt dışı gezilerimizde gümrük ve pasaport formaliteleri ile ilgili olarak giriş ve çıkışlarda müşterilerimizin pasaport ve gerekli vizeleri yanlarında bulundurmaları gereklidir. Çıkış işlemleri ile ilgili olarak herhangi bir problem BRIDGE TURİZM 'i ilzam etmeyeceğinden, doğması muhtemel mesuliyetler müşterilerimize aittir. Nedenleri ne olursa olsun, pasaport ve gümrük sorumlularınca yurt dışı çıkışı/girişi engellenen yolcularımıza ücret iadesi yapılmaz. Çıkış harçlarını yatırması da müşterilerimizin sorumluluğu altındadır.

 

7.BRIDGE TURİZM  çocuk indirimleri, çocukların ebeveynleri ile birlikte aynı odada üçüncü veya dördüncü kişi olarak yatmaları halinde uygulanır. BRIDGE TURİZM reşit olmayan çocuklara ve ebeveynlerine karşı hiçbir sorumluluk taşımaz. Ücretsiz çocuklara otelde yatak ve ulaşım aracında koltuk tahsis edilmez.

 

8. BRIDGE TURİZM, kendi iradesi dışında oluşan nedenlere veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak hiçbir sorumluluk taşımaksızın turlarını iptal etme veya hareket saatlerini, duraklama yerlerini, ulaşım şirketlerini, konaklama tesislerini, programlarda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşulu ile önceden haber imkanı bulmasa bile değiştirme veya yolcusunu başka bir acentaya devretme hakkına sahiptir. Tek otel konaklamalı organizasyonlarda ise rezervasyon yapılan oteli ve / veya tarihi önceden haber vermek koşulu ile değiştirebilir; ancak bu durumda müşteri rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir.

 

9. BRIDGE TURİZM, hizmetlerine otobüs taşımacılığının da dahil olması halinde, bagajların gidiş ve dönüşte yolcu tarafından rehberlere bizzat teslim edilmesi gerekmektedir. BRIDGE TURİZM'e teslim edilen bagajlar, yolculuk süresince taşıt aracının yolcu taşıma ve trafit sigortası poliçesi güvencesindedir. Bir kayıp veya çalınma halinde her bagaj için ödenecek miktar 5,- TL (Beş Türk Lirası)'nı geçemez ve bu ödeme en fazla kişi başı bir bagaj için geçerlidir. Para, ziynet eşyası v.b. gibi değerli menkul bagajlarda bulundurulmamalıdır. Turlarda taşıyıcıların veya üçüncü kişilerin ihmal veya kast sonucu ortaya çıkabilecek bagaj zedelenmelerinde BRIDGE TURİZM sorumlu tutulamaz.

 

10. Trafik kazalarında BRIDGE TURİZM'in sorumluluğu vasıtanın mevcut sigortasıyla tahtitlidir. Şirketin başka bir mesuliyeti yoktur. Ayrıca teknik arızalardan doğabilecek gecikmelerden BRIDGE TURİZM sorumlu değildir.

 

11. Otobüs gezilerinde yolda alınacak yemekler ücrete dahil değildir. BRIDGE TURİZM gerekli gördüğü durumlarda otobüsteki oturma planını değiştirme yetkisine sahiptir.

 

12. Misafirlerimiz; otele varış saatleri ne olursa olsun; odalara yerleşmenin en erken saat 14:00'te mümkün olabileceğini, çıkış günü ise tesisten ayrılış saatine bakılmaksızın odaların en geç saat 12:00'de boşaltılması gerektiğini ve alacakları ekstra yiyecek, içecek ve program dışı hizmetlerin ücretlerinin kendilerine ait olduğunu şimdiden kabul etmiş sayılırlar.

 

13. Konaklama tesislerindeki hizmet ve vasıf eksikliklerinden BRIDGE TURİZM mesul değildir. Ancak BRIDGE TURİZM ile anlaşmasına aykırı hareket eden otellere karşı, şirketle beraber veya tek başına müşteri bir dava açabilir.

 

14. Müşteri BRIDGE TURİZM ve konaklama tesisi hizmetlerinden kaynaklanan her türlü şikayetini acenta görevlilerine ve şirket merkezine 24 saat içerisinde yazılı olarak bildirmelidir.

 

15. BRIDGE TURİZM ulaşım hizmetlerini, komple kiraladığı araçlarla yada tarifeli veya tarifesiz seferler düzenleyen taşıyıcı şirketlerin araçlarında rezerve ettiği koltuklarla yürütmektedir. Dolayısı ile BRIDGE TURİZM bir taraftan taşıyıcılar ve konaklama tesisleri ile diğer taraftan geziye iştirak edenler arasında bir aracı olup; nedeni ve sonuçları ne olursa olsun arıza, kaza ve kayıplardan, ayrıca geziler öncesi veya esnasında kendi iradesi dışında oluşan mecburi ve olağanüstü hallerden ve bunlara bağlı ortaya çıkabilecek ilave masraflar ve yükümlülüklerden sorumlu tutulamaz.

 

16. Müşteri istenilen kimlik bilgilerinde yapılabilecek hatalardan ötürü BRIDGE TURİZM hiçbir sorumluluk kabul etmez. Dolayısı ile hizmet belgelerini teslim alan kişinin özellikle tarihleri ve diğer detayları incelemesi ve yanlış bilgileri BRIDGE TURİZM'e bildirerek formun düzeltilmesini sağlaması gerekmektedir.

 

17. Müşteri kendisine BRIDGE TURİZM tarafından verilen otele giriş belgesi v.b. basılı evrağı otele girişinde ön büro elemanına teslim etmek zorundadır. Bu belgenin otele teslim edilmemesi durumunda doğabilecek her türlü sorundan BRIDGE TURİZM sorumlu tutulamaz.

 

18. Web sitesinde belirtilen tüm Türk Lirası fiyatlar Merkez Bankası döviz satış kuru baz alınarak hesaplanmıştır. TL fiyatlar ödeme günündeki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Döviz Satış Kuruna bağlı olarak değişebilir.

 

19. Bu satış şartlardan doğabilecek uyuşmazlıklarda TÜRSAB TAHKİM KURULU ve Kuşadası Mahkemeleri yetkilidir.

bottom of page